Petr Panaš, Mgr.
Zaměstnání: vedoucí odboru MěÚ Terezín
Proč kandiduji: Mohu nabídnout zkušenosti z veřejné správy z pozice úředníka, komunálního politika a člena neziskových organizací. V současnosti jsem opoziční zastupitel a člen kontrolního výboru. Vím, co je třeba v Litoměřicích změnit, aby to tu fungovalo lépe.
Další informace: Jsem rodák z Litoměřic, kde bydlím celý život. Je mi 49 let, jsem ženatý a jako „mladý“ dědeček si užívám vnuka Františka. V rámci aktuálního zastupitelského mandátu musím konstatovat, že být opozičním zastupitelem není vůbec jednoduché. Ale snažím se to dělat, jak nejlépe umím. Zjišťuji si informace, poukazuji na chyby a dávám vlastní návrhy.
A ještě něco o mé osobě. Vysoké školy jsem vystudoval až při zaměstnání. Titul bakaláře jsem získal na právnické fakultě MU Brno a magisterský na Metropolitní universitě v Praze.
V podstatě celý profesní život pracuji ve veřejné správě, až na pár roků, kdy jsem si odskočil na celý úvazek do neziskového sektoru. Od roku 2003 pracuji v samosprávě, na pozicích jako právník MěÚ, vedoucí odboru a následně tajemník. Z této funkce jsem odešel dobrovolně pro názorové rozpory s politickou garniturou. V současnosti pracuji na pozici vedoucího odboru na MěÚ Terezín.
Čtyři roky jsem pracoval v legislativně-právní komisi Ústeckého kraje.
Ve svém životě jsem byl členem pouze jedné politické strany, a to Zelených. V současnosti jsem spolupředsedou ZO Zelených Litoměřice.
- Podle 85,7 % občanů má hazard vliv na přítomnost negativních jevů ve městě (výsledek dotazníkového šetření Zdravého města).
- Přes 2000 občanů Litoměřic podepsalo návrh na vypsání referenda.
- Není pravda, že peníze z hazardu budou chybět na sport a kulturu. Naopak – peníze, které neskončí v automatech, mohou skončit u místních obchodníků.
Gamblerství je vážná nemoc, která svou oběť pomalu ničí. Závislost na hraní může vzniknout velmi rychle a je těžké a nákladné ji léčit.
Ročně se u nás léčí více než 1300 lidí ambulantně a kolem 500 je hospitalizováno. To je však jen zlomek celkového počtu hráčů, který se odhaduje až na 1% populace. Dalších 10 – 15% je gamblerstvím zasaženo druhotně – rodiny, zaměstnavatelé, oběti trestných činů hráčů.
Když do tohoto odhadu dosadíme počet obyvatel Litoměřic, vychází nám přibližně 240 závislých hráčů a 2400 – 3600 zasažených. Přesná data však bohužel neexistují.
A co další čísla? Pod návrh referenda k hazardu se nám letos podepsalo přes 2000 občanů Litoměřic. Radnice však dělá všechno proto, aby referendum neproběhlo. Ať už referendum bude nebo ne, po volbách bude platit jednoduchá rovnice: Zelení v radě města = plošný zákaz hazardu v Litoměřicích.
Sledujte náš Facebook ⇒ STOP hazardu v Litoměřicích.