Zelení Litoměřice

Informace z 2. jednání Zastupitelstva města Litoměřic z 9.3.2017

  •  

Vzhledem k tomu, že se jednalo o zasedání mimořádné, tak nebylo příliš bodů k projednání.
Nejprve se projednávalo rozpočtové opatření. Jednalo se o finance ve výši 720 tis. Kč, které jsou požadovány na vypracování projektové dokumentace na akci „Administrativní budova Kasárna pod Radobýlem“ – důvodem je záměr přestěhování Technických služeb Litoměřice z areálu u Labe do Kasáren pod Radobýlem.

 

Následně se schvalovalo podání žádosti o dotaci na projekt "Zpracování územních studií veřejných prostranství Litoměřice“. Tento bod byl bezproblémový.

 

Dalším bodem bylo vzetí na vědomí rezignace člena Finančního výboru a volba nového člena. Jednalo se o iniciativu Severočechů, kdy aktuální člen rezignoval a byl navržen nový. Výbor musí mít lichý počet členů a v současnosti je 7 členný. Zastoupení v něm nemají Zelení a ANO, byť se jedná o jeden z nejdůležitějších výborů. Proto jsem navrhl rozšíření počtu členů na 9 s tím, že za nás budeme nominovat Jana Hrkala a buď se dovolí někdo další za ANO, nebo zůstane jedno místo neobsazeno. Návrh na rozšíření schválen nebyl. Já jsem i přesto Honzu Hrkala navrhl, ANO svého zástupce také + byl původní dominant na Severočechy. Následovalo zmatečné promítání návrhu usnesení s různými jmény a diskuze o kterém z navržených se má hlasovat v jakém pořadí. A jak se to měnilo, tak jsem z toho byl nakonec tak zmatený, že jsem omylem hlasoval o zástupci Severočechů, že jsem pro, byť jsem chtěl být proti. Za toto se omlouvám. Ale výsledek byl tak jednoznačný, že nemělo cenu namítat chybu při hlasování a iniciovat nové, neboť by se nic nezměnilo. Zelení vnímají jako chybu, že není vůle k zastoupení všech politických subjektů ve finančním výboru.

 

A následovalo projednávání Zahrady Čech, o které je samostatný článek: zde


Petr Panaš

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2019 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.