Zelení Litoměřice

Živé centrum pro lidi

  •  

Mgr. Renata Vášová:

 

 

  • Chceme náměstí jako centrum společenského života.

 

 

  • Podpoříme místní podnikatele - například cílenou podporou turismu.

 

 

  • Snížíme dopravní zátěž v historickém centru.

 

  

  • Nabídneme neužívané prostory ve vlastnictví města pro nekomerční kulturní a komunitní projekty

 

 

Litoměřické náměstí je klenot, který nám mohou jiná města závidět. Místní i turisté si ale stěžují, že je to dnes jedno velké parkoviště. Chceme motivovat řidiče, aby parkovali na okraji historického centra a alespoň z části náměstí chceme vytvořit klidovou zónu, která bude bezpečná i pro rodiče s malými dětmi. Prvním krokem ke zpříjemnění náměstí bude nový přechod z ulice 5. května směrem k radnici.

 

Budeme motivovat místní podnikatele, aby nabízeli služby v centru. Občany Litoměřic do centra naláká například klidnější provoz a nová zastávka MHD na náměstí.

 

Kromě toho přivedeme do města turisty. Královské Litoměřice jich zatím přilákaly žalostně málo. Každý návštěvník Terezína musí přijet také k nám a zůstat tu déle než pár hodin. Více turistů ve městě = více peněz místním podnikatelům = více práce pro lidi v Litoměřicích.

 

Zelení podporují občanskou společnost. Víme, že spolky vdechují městu život, dělají to, na co radnice nestačí. Vyjdeme jim vstříc. Finanční podporou, ale také nabídkou nevyužívaných prostor.

 

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2019 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.