Zelení Litoměřice

Zdravý život ve zdravém městě

  •  

Ing. Jan Hrkal:

 

 

  • Budeme prosazovat opatření ke snížení prašnosti a hluku.

 

 

  • Chceme více městské zeleně a lepší péči o ni: park v areálu nemocnice, vznik a úprava školních zahrad.

 

 

  • Mostná hora pro relaxaci a sport: velké přírodní hřiště, venkovní cvičební prvky pro mládež i seniory.

 

 

  • Sport pro všechny: dostupné sportovní vyžití pro všechny skupiny obyvatel, efektivní nakládání s městskými sportovišti.

 

 

  • Prioritou financování sportu je sportování mládeže a seniorů.

 

 

Litoměřice nemají zrovna nejčistší ovzduší. Zvláště ze zimního smogu by člověk mnohdy nejradši utekl. Zelení podporují zdravé životní prostředí. Podpoříme ekologické vytápění v rodinných i bytových domech. Budeme se lépe starat o nejúčinnější lapače prachu ve městě – stromy a keře – a kde to půjde, budeme vysazovat nové. Podporou a propagací hromadné dopravy chceme zklidnit a vyčistit centrum města.

 

Zeleň je jedna z našich priorit. Okolí nemocnice chceme upravit do podoby parku a vytvořit tak novou oddychovou zónu. Městské školy budeme motivovat k obnově školních zahrad.

 

Rozšíříme dětské hřiště pod Mostkou. Maminky s malými dětmi nemají v Litoměřicích mnoho míst, kde by mohly bezpečně a v klidu trávit čas. Hřiště na ostrově je v pěkných dnech doslova obležené. Na Mostce mu chceme vytvořit protipól s přírodními herními prvky. Nezapomeneme ale ani na mládež a seniory: pod Mostnou horou přibyde také venkovní tělocvična.

 

Zelení podporují sport. Chceme, aby byl ve městě dostupný pro všechny skupiny obyvatel. Na prvním místě ale podpoříme sportovní aktivity pro děti, mládež a seniory.

 

Mnozí nás obviňují, že zákazem hazardu připravíme sportovce o peníze. Není to pravda. Příjmy z hazardu jsou rozpuštěné v městském rozpočtu a představují jen jeho malé procento. Je na radnici, kam je přerozdělí. My navrhujeme ušetřit jinde – efektivními nákupy, zakázkami bez dodatků ke smlouvám a také tím, že nepodpoříme megalomanské investice typu Pivovar. Sportovci u nás nepřijdou zkrátka.

 

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2019 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.