Zelení Litoměřice

Respektujeme názory občanů – zakážeme hazard

  •  

Mgr. Petr Panaš:

 

 

  • Podle 85,7 % občanů má hazard vliv na přítomnost negativních jevů ve městě (výsledek dotazníkového šetření Zdravého města).

 

  • Přes 2000 občanů Litoměřic podepsalo návrh na vypsání referenda. 

 

  • Není pravda, že peníze z hazardu budou chybět na sport a kulturu. Naopak – peníze, které neskončí v automatech, mohou skončit u místních obchodníků.

 

 

 

Gamblerství je vážná nemoc, která svou oběť pomalu ničí. Závislost na hraní může vzniknout velmi rychle a je těžké a nákladné ji léčit.

 

Ročně se u nás léčí více než 1300 lidí ambulantně a kolem 500 je hospitalizováno. To je však jen zlomek celkového počtu hráčů, který se odhaduje až na 1% populace. Dalších 10 – 15% je gamblerstvím zasaženo druhotně – rodiny, zaměstnavatelé, oběti trestných činů hráčů.

 

Když do tohoto odhadu dosadíme počet obyvatel Litoměřic, vychází nám přibližně 240 závislých hráčů a 2400 – 3600 zasažených. Přesná data však bohužel neexistují.

 

A co další čísla? Pod návrh referenda k hazardu se nám letos podepsalo přes 2000 občanů Litoměřic. Radnice však dělá všechno proto, aby referendum neproběhlo. Naši stížnost zatím řeší krajský soud. Ať už referendum bude nebo ne, po volbách bude platit jednoduchá rovnice: Zelení v radě města = plošný zákaz hazardu v Litoměřicích.

 

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2019 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.