Zelení Litoměřice

Doprava

  •  

Filip Horák, DiS.:

 

 

  • Chceme levnou a kvalitní MHD.

 

 

  • Trasy a zastávky upravíme podle potřeb občanů - MHD pojede na náměstí.

 

  

  • Zařídíme návaznost na autobusové a vlakové spoje.

 

 

  • Navýšíme kapacitu záchytných parkovišť na okraji historického centra.

 

 

  • Na kole bezpečně po celém městě - nové cyklotrasy.

 

 

Naším cílem je levná a efektivní městská hromadná doprava, šitá na míru lidem v Litoměřicích. Chceme novou zastávku na náměstí, abyste z Pokratic nemuseli na malý nákup autem. Autobusy musí navazovat na dálkové spoje - na horním i na dolním nádraží. 

 

 

Na okraji historického centra chceme navýšit kapacitu záchytných parkovišť a zároveň je zvýhodnit oproti parkování přímo v centru. Slibujeme si od toho zklidnění na náměstí a v jeho okolí.

 

 

Mírové náměstí je dnes velké parkoviště, přitom by mohlo být centrem společenského života. Nechceme lidem vjezd do centra zakazovat, chceme motivovat, aby využili jiný způsob dopravy. Levnou a pohodlnou MHD, nebo třeba kolo. Prvním krokem ke zpříjemnění náměstí bude nový přechod pro chodce od ulice 5. května směrem k radnici.

 

 

Po letech slibů a nenaplněných cyklogenerelů zařídíme, aby se cyklista dostal bezpečně přes město a to i v historickém centru. Zavedeme páteřní cyklotrasy, na kterých se nebudete bát, že vás na křižovatce srazí auto. Tam, kde to půjde, využijeme i opačný směr v jednosměrkách. U městských zařízení doplníme stojany.

 

 

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2019 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.