Zelení Litoměřice

Informace z mimořádného zastupitelstva 24.5.2017

  •  

Jak to popsat. Sešli jsme se v zasedačce radnice, kam se veřejnost nevešla a musely se rychle nosit další židle. Ale prý to má něco do sebe, říkal starosta. Při příchodu na nás vykoukla plenta a hlasovací schránka. Už klasika. Má se přijímat důležité rozhodnutí, tak se bude hlasovat tajně, aby náhodou nikdo nevěděl, jak kdo hlasuje.

 

Začalo se pronájmem areálu Zahrady Čech. Měl jsem protinávrh, aby se o nájemce soutěžilo formou nejlepší podané nabídky. Zamítnuto. Nižší částka za nájem než doposud je předem daná. Jediné co zájemce musí, tak uspořádat dvě výstavy do roka. Jinak se po něm nic nechce. Dle mého je předem vybrán. To tedy výslovně nezaznělo, ale nemá cenu si něco nalhávat. Bude to ten stávající.

 

Přecházíme k nemocnici. Převod na akciovou nemocnici je třeba schválit co nejdříve. Na dotaz ohledně budoucího strategického partnera bylo řečeno, že se s ním počítá. Jakým způsobem to bude zařízeno, to se prý zatím neví. Navrhuji, ať se počká do voleb, záměry s nemocnicí si dají kandidující subjekty do volebních programů a volby ukážou, jaký na to mají občané názor. Kdepak, pospícháme, musíme rozhodnout rychle. Jo a tajně. Jako minule se odmítám tajné volby zúčastnit. Bylo nás z opozice více. Tajná volba proběhla, nemocnice bude akciovou společností.

 

Dále se hlasuje o podání dotace ke zřízení automatizovaného parkoviště v bývalém tunelu u dolního nádraží. Toto bylo bez problému schváleno. Jeden tunel zanikne a pouze doufejme, že se tu nějaký nový nezjeví.

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.