Zelení Litoměřice

Dubnové zastupitelstvo

  •  

49 řádných bodů za 110 minut – dobrý výkon zastupitelstva nebo to odflákli?
Tak by si asi každý postavil otázku. Dle mého hodnocení jednodušší body jednání a dobrá příprava zastupitelů.

 

Rozpočtová opatření – navýšení rozpočtu o 7,2 mil. Kč na rekonstrukci tržnice – realizace na podzim, mobilní stánky, parková úprava – více zeleně a dlažba, vhodné i pro farmářské trhy. Navýšení rozpočtu na opravu školních atletických drah o 2,8 mil. Obě navýšení úsporou prostředků získaných veřejnou soutěží na rekonstrukci Palachovy ulice – hodnotím jako dobrý počin, je potřeba více soutěžit a šetřit veřejné prostředky i u menších zakázek. 

 

Následně se schvalovaly žádosti na dotace v oblasti sportu (povrch hokejbalového hřiště), kultury a v sociální oblasti, na hasičské slavnosti a regeneraci MPR – prakticky bez připomínek a dotazů. Také schválení dvou vyhlášek - Zákaz kouření na veřejnosti, které je nyní dáno zákonem a O veřejném pořádku – posunutí doby nočního klidu při významných akcí ve městě proběhlo hladce.

 

K zápisu likvidační komise byla připomínka – nabídnout vyřazovaný materiál městským organizacím, případně organizacím pracujícím v sociální oblasti.

 

Dále byla schválena zakladatelská smlouvy Sdružení energetických manažerů měst, odsouhlaseny splátkové kalendáře dlužníků, prominutí smluvní pokuty a obměna přísedících u soudu.

 

V majetkových záměrech se rozvinula diskuse k bezúplatnému převodu pozemků a garáže v Jiříkových kasárnách pro UJEP Ústí n/l v rámci řešení geotermálního projektu (projekt výzkumu potenciálu a využití geotermální energie) – pochybnosti o ztrátě přístupu k akci, za které město vydalo značné finanční prostředky se všem přítomným vyvrátit nepodařilo. Také dar města pozemků tenisových kurtů na Střelecké ostrově ve prospěch TJ Slavoj vyvolal diskusi – šlo o smluvní záležitost, související se směnou pozemků z roku 2010 – koupaliště městu, sportoviště Slavoji – která se tímto měla dokončit (důvodem odložení směny byla dotace po povodních pro město).

 

V informacích informoval p. Wünsch o odložení trestního oznámení na ohledně správy majetku na Zahradě Čech, starosta o kontrole hospodaření města bez pochybení a p. Červín o znovuzvolení Mgr. Hermanna předsedou Zdravých měst ČR.

 

Jan Hrkal

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.