Zelení Litoměřice

1. jednání zastupitelstva v roce 2017

  •  

Informace z 1. jednání Zastupitelstva města Litoměřic konaného dne 2. 2. 2017.

Toto zastupitelstvo bylo hlavně o jednom podstatném bodu. Tím bylo projednávání k Zahradě Čech. Jako opoziční zastupitelé jsme se dozvěděli v pondělí z médií, že ve čtvrtek máme rozhodnout o tom, jak dál s výstavištěm. Rada města totiž dala nájemci výpověď s 3 měsíční výpovědní lhůtou. Důvod pro média – pronajímatel nechce za stávajících podmínek dál výstaviště provozovat. Nemá dostatek financí a je v právní nejistotě. Důvod oficiální – nájemce nezaplatil nájem za prosinec 2016. Všichni na zastupitelstvu deklarovali, že chtějí zachovat výstavnictví v Litoměřicích. Na můj dotaz, zda by bylo možno prodloužit dohodou výpověď na půl roku nebo ideálně do konce roku 2017, jsem odpověď nedostal. Respektive následně ano, Zahrada Čech s.r.o. podle stávající smlouvy nechce dál fungovat a vedení radnice mu vyhovělo. A zastupitelé to mají hned teď vyřešit. Následné projednávání nebylo jednoduché, ale nakonec se došlo ke konsensu. Bude vypsáno „rychlé“ výběrové řízení na provozování do konce r. 2017 a zatím se připraví výběrové řízení na dobu dlouhou (možná 20 let, jak to měl nájemce původní).

Další nejednoznačný bod bylo schválení podání žádosti o dotaci na projekt "Pivovar Litoměřice – regenerace budovy A pro podnikatelské využití“ - viz. http://litomerice.zeleni.cz/index.php/zastup/141-je-opravdu-potreba-dalsi

Schválení podání žádosti o dotaci na projekt "Pořízení vozidel s alternativním pohonem pro MěÚ Litoměřice - elektromobilů, plug-in hybridů“ bylo jednoznačnou záležitostí a Zelení trend elektromobility (který původně navrhli) oceňují.

Stejná shoda byla i u schválení podání žádosti o dotaci na projekt "Revitalizace objektu Stará radnice č.p. 171" a projekt "Vybudování Střediska technického vzdělávání". Problém nebyla ani u dotací sportovním spolkům a destinační agentuře.

U převedení Gotického hradu ze správy příspěvkové organizace Centra cestovního ruchu pod Městská kulturní zařízení bylo ze strany opozice po právu kritizováno, že toto nebylo předem projednáno v příslušných komisích.

Petr Panaš

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.