Zelení Litoměřice

Více žen na litoměřickou radnici

  •  


V politice ženy chybí a litoměřická radnice není žádnou výjimkou. Aktuálně máme dvě zastupitelky a v minulých volebních obdobích to nebylo lepší. Do rady města se politička nedostala už hodně dlouhou dobu. A starostku jsme neměli nikdy. Zelení prosazují větší zapojení žen do politického dění dlouhodobě. Zapojovat nelze jen teoreticky, ale musí se udělat praktické kroky.

 

V základní organizaci Strany zelených v Litoměřicích proběhly primární volby ke kandidátce do komunálních voleb. A hned na první dvě místa byly zvoleny ženy. Jako jednička PhDr. Lenka Simerská a druhá Mgr. Renata Vášová. Ani jedna není v komunální politice úplným nováčkem, neboť pracují v komisích rady města.

 

A co na zvolení říká lídryně Zelených Lenká Simerská, aktuálně spolupředsedkyně litoměřické organizace? „Nešla bych do toho, kdybych nevěděla, že mám plnou podporu zkušených a spolehlivých lidí ve městě, a to i odborníků z řad příznivců mimo naši kandidátku. Máme co předat a s tím jdeme do voleb – dát do služby odbornost, profesionalitu a otevřené fér jednání pro náš program.“

 

Tandem první dvojky doplňuje Renata Vášová, která se k volbě vyjádřila takto: „Chci navázat na své aktivity v neziskové oblasti, pracovat na tom, aby Litoměřice byly férovým městem pro lidi a řešily jejich praktické každodenní problémy s ohledem na zdravé životní podmínky a budoucnost. Ženy tvoří přes 50 % populace, ale v politice jsou zastoupeny naprosto minimálně. Myslím, že bychom mohly do zastupitelstva vnést jiný styl přemýšlení o fungování města, jiný styl politiky a více vůle ke kompromisu a praktickým řešením problémů. 

 

První zelenou pětku doplňují následující kandidáti: Petr Panaš, Filip Horák a Jan Hrkal.

„Jsem moc rád, že Lenka s Renatou mají odvahu jít naplno do politiky. Spojit zaměstnání, rodinný život a ještě politickou aktivitu není vůbec jednoduché a u žen to platí dvojnásob“ říká spolupředseda litoměřických Zelených a současný zastupitel Petr Panaš.

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.