Zelení Litoměřice

Krajská konference, Leden 2017

  •  

Most, 29. 1. 2016 - Zelení v Ústeckém kraji si zvolili nové vedení. Povede je Petr Globočník. Prioritami na další období jsou: zdravý život ve městech, dostatek moderních pracovních míst, kraj otevřený lidem, vzkvétající životní prostředí, zájmy a práva občanů. Nové vedení bude Zelené zastupovat dva roky.

V čele pětičlenné rady bude stát Petr Globočník, lokální konzultant v agentuře pro sociální začleňování z Litvínova. Jeho místopředsedy budou Adam Souček, krajský úředník z Teplic, a Karel Karika, místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem střed a místní aktivista. Dále v krajském vedení zasednou Štěpánka Hubertová, učitelka z Klášterce nad Ohří a Lenka Simerská z Litoměřic, socioložka, odbornice na rovné příležitosti a pracovní trh.

Hlavními tématy Zelených v Ústeckém kraji budou: čistý vzduch, nová, moderní pracovní místa, podpora místního a regionálního podnikání, obnova kraje po těžbě uhlí, dostupná zdravotní péče a kvalitní vzdělání, průhledné a zodpovědné hospodaření kraje, úřady otevřené lidem a neodmyslitelné téma Zelených ochrana přírody a krajiny. Stěžejní pro Zelené budou místní kauzy: spalovna v Komořanech, nekvalitně provedená dostavba dálnice D8 a možná bezpečnostní rizika, jež z toho plynou, sklad olejů v Ústí nad Labem-Vaňově, jezy na Labi či znovuzprovoznění oblíbené vlakové trati č. 097 Teplice-Lovosice.

Petr Globočník, předseda Zelených v Ústeckém kraji ke svému zvolení říká: “Rád bych vlil novou energii do žil a ukázal, že Zelení jsou pevnou politickou silou, která hlasitě a neoblomně hájí zájmy občanů. Dbá o podporu kvalitní a spolehlivé dopravy, malého a středního podnikání v regionu, tvorbu pracovních míst, či dostatek míst ve školkách.

K programovému sjezdu Zelených Globočník dodává: “Našimi tématy jsou a budou zejména doly, ne squatty. Zelené v Ústeckém kraji zajímá těžba uhlí a dopady na zdraví obyvatel a životní prostředí. Téma squattingu rád přenechám svým pražským kolegům. Co se týče údajného obratu Zelených doleva, mým heslem je evoluce, nikoliv revoluce.”

Kontakt:
Petr Globočník, DiS., tel.: 605 103 959, p.globocnik@gmail.com

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.