Zelení Litoměřice

Tisková zpráva: Návrh na omezení hazardu

  •  

Strana zelených chce i nadále pokračovat ve svých snahách o regulaci hazardu v Litoměřicích. „Že jsme neuspěli s referendem o úplném zákazu hazardu neznamená, že se nebudeme snažit tento nešvar snažit z města vytlačovat“ říká Petr Panaš, litoměřický zastupitel. Na jednání zastupitelstva dne 29.1.2015 bude předložena vyhláška, která chce zvýšit dobu, po kterou nesmí fungovat herny a herní přístroje. Nynější zákaz od 06.00 h. do 11.00 h. chtějí zelení prodloužit od 04.00 h. do 16.00 h.

 

 

K tomuto kroku nás vede i ta skutečnost, že i když radnice se odvolává na současnou vyhlášku a považuje ji za dostačující, za uplynulý rok došlo k nárůstu počtu automatů o 53 ks,“ dodává Petr Panaš.

 

 

Zelení považují současná opatření radnice spíše za alibistická a nikoli za skutečně omezující problém hazardu. Přijetí zpřísňující vyhlášky je první krok. Dále budou zelení tlačit na častější a důsledné kontroly heren. Pokud omezení hazardu v dohledné době nepřijde od státu, bude trvalá snaha Strany zelených o jeho zrušení jinými prostředky v kompetenci města.

 

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.