Zelení Litoměřice

2. Mgr. Renata Vášová

  •  

Narodila jsem se v Litoměřicích, po střední obchodní škole jsem vystudovala Filmovou a divadelní vědu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během studia jsem působila v porotách či při organizaci několika festivalů (Zlomvaz, Academia Film Olomouc, Setkání-Stretnutie Zlín) a absolvovala jsem půlroční pracovní pobyt v USA. 

 

Po zakončení studia v roce 2005 jsem nastoupila jako vedoucí kina Máj v Litoměřicích. Od roku 2010 jsem na rodičovské dovolené se dvěma dětmi a na podzim plánuji návrat do práce.

 

Od roku 2003 působím v litoměřickém spolku Kinoklub Ostrov, který organizuje řadu kulturních, především filmových, aktivit. Mluvím anglicky a učím se německy. Vedle dětí zůstává mým srdečním zájmem divadlo a film.  

 

Jako volič se zúčastňuji každých voleb od svých 18 let a jsem dlouholetou voličkou Strany zelených, protože je to jediná strana, pro kterou zásadní význam hraje trvale udržitelný rozvoj, občanská společnost, rovnost mužů a žen, podpora vzdělávání, kultury a aktivního občanství, což jsou hodnoty, které považuji za podstatné pro naši budoucnost.

  

Jsem ráda, že žiji právě v Litoměřicích, které považuji za bezmála ideální místo k životu. Ráda bych přispívala k tomu, aby bylo ještě lepší než dosud – tedy zaměřit se na pestrost aktivit pro rodiče s dětmi a jejich podporu (mateřské centrum, miniškolka, alternativní vzdělávání od školek po školy apod., sportovní aktivity, zdravé stravování ve školkách i školách – např. konec automatů na sladké nápoje a cukrovinky), zatraktivnit městskou hromadnou dopravu (upravit trasy, jízdní řády, slevy, propagace) a městskou cyklistiku (propagace, upravit trasy pro cyklisty ve městě), nadále podporovat kulturní aktivity a pestrou litoměřickou uměleckou scénu a v neposlední řadě přistoupit k opatřením pro maximální transparentnost fungování samosprávy – např. začít se zveřejňováním smluv a odhodlat se k zákazu hazardu na území města. 

 

George Orwell píše: „Jako nějakého záchranného pásu se musíme zuby nehty držet toho, že je možné být normálním slušným člověkem, a přitom žít naplno.“

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.