Zelení Litoměřice

1. Petr Panaš: kandidát na starostu

  •  

Jsem rodák z Litoměřic, který chodil na ZŠ Na Valech, aby následně přešel do nově otevřené 7. ZŠ (dnes ZŠ Havlíčkova). Následovalo studium na litoměřickém gymnáziu. Titul bakaláře jsem získal na právnické fakultě MU Brno a magisterský titul na Metropolitní universitě v Praze.

 

Je mi 45 let, jsem ženatý a jako mladý dědeček si užívám vnuka Františka.

 

V současné době mám dva poloviční pracovní úvazky. Jednak pracuji jako právník ve veřejné správě a dále jako projektový manažer v neziskové organizaci Středisko ekologické výchovy SEVER.

 

Jsem členem Českého svazu ochránců přírody, Hnutí Brontosaurus a zakládajícím členem Místní akční skupiny České středohoří. Od roku 2012 působím v legislativně právní komisi Ústeckého kraje.

 

Jsem členem Strany zelených a v jiné politické straně jsem nikdy nebyl.

 

A proč jsem do ní vstoupil? Na české politické scéně to byla jediná možná alternativa. Je to strana s více než dvacetiletou tradici a jako jediná se opravdu věnuje tématům udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí. Blízký je mi také důraz na dodržování lidských práv a transparentnost.

 

Jakou problematikou se v SZ zabývám: transparentní samospráva, čistota ovzduší

 

Proč kandiduji? Jako bývalý tajemník znám velmi dobře chod litoměřické radnice, její silné i slabé stránky. Zjistil jsem, že jako úředník něco prostě nemohu ovlivnit. Než abych dělal věci, na které jsem měl jiný názor, raději jsem sám odešel. Ale věřím, že v jiné politické konstelaci mají Litoměřice šanci být ještě mnohem lepší, než jsou doposud.

 

Co nabízím? Slušnost, zkušenost, neústupnost a ochotu naslouchat občanům. A na rozdíl od současných politiků ochotu nejenom naslouchat, ale vůli občanů také respektovat. A to zejména v čase mimovolebním.

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.