Zelení Litoměřice

Rozhovor s Lenkou Simerskou: Využijme potenciál města.

  •  

Jakým tématům se chcete v zastupitelstvu věnovat?


Chci se věnovat tématům, kterými se zabývám profesně, a to je rodina ve všech fázích životního cyklu, sociální prevence, vzdělávání a občanská společnost.

 

Co byste chtěla v Litoměřicích změnit?


Litoměřice mají daleko větší potenciál, než jaký je momentálně realizován. A to jak v lidských zdrojích, tak i ekonomicky a z hlediska možných inovací a to nejen jako město v severních Čechách, ale i v rámci celé Evropy.

 

 

Můžete být konkrétnější?

 

Dalo by se daleko pružněji spolupracovat, využívat místní zdroje a postavit projekty z peněz kohezní politiky EU, které v mnoha sektorech zůstávají nedočerpané. Například budova pivovaru přímo v centru města úplně volá po multifunkčním komunitním centru s celou řadou sociálních a ekonomických funkcí pro město. A určitě je kde se inspirovat.


A jaké je „vaše“ téma v oblasti životního prostředí?

 

Na prvním místě je to nešťastné ovzduší. Fakta i domněnky o tom, co se právě kde vypouští, proč jsme najednou všichni synchronně nemocní atd. Moc ráda bych viděla v Litoměřicích nějakou formu občanského monitoringu, víc dialogu s firmami, kterých se to týká, jejich sociální odpovědnost (CSR) vůči okolí, jak je to běžné v Evropě. Například s maminkami malých dětí se o tom bavíme už dlouho.

 

Co vám nejvíce vadí na současné radnici?


Neprůhlednost hospodaření a řešení, která vyhovují úzké zájmové skupině a ne občanům.

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.