Zelení Litoměřice

Rozhovor s Filipem Horákem: úspory ve výběrových řízeních

  •  
Proč kandidujete v komunálních volbách 2014?

 

Chci žít ve městě, kde jsou všichni spokojení - ne na úkor druhých.

 

Vaše mimopracovní a mimopolitické aktivity?

 

Jsem členem Českého svazu včelařského, Českého svazu ochránců přírody a Klubu přátel Paměti národa.

 

Co vás v místní politice nejvíce zajímá?

 

Transparentní radnice, vstřícná k aktivním občanům. Hledat úspory ve stavebních výběrových řízeních. Důraz na dlouhodobou koncepci rozvoje města!

 

Jak byste toho chtěl dosáhnout?

 

Důsledným zveřejňováním veškerých možných informací na webu města, dohledem na správném vedení výběrových řízení, kontrolou prováděných prací, důsledným vymáháním případných reklamací, omezením dodatků ke smlouvě. Komunikací napříč odbory i veřejností revidovat Plán rozvoje města tak, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání prostředky a nadměrnému narušování životního prostoru obyvatel našeho města.

 

Jak byste popsal své působení ve městě za posledních 10 let?

 

Jsem litoměřický rodák a patriot. A jako takovému je mi líto, že město a jeho obyvatelé nevyužívají potenciál, který se mu nabízí. Vyzkoušel jsem si vedení grantové skupiny pro mladé (projekt Mladé Litoměřice, financovaný nadací Make a Connection finské Nokie), spolupráci v začátcích filmového festivalu. Největší nedostatek vidím v tom, že se radnice nesnaží dostatečně aktivizovat a podporovat občany, aby i oni participovali na zlepšení svého životního prostoru.

 

Co je největším problémem města?

 

Nedostatečná komunikace (případně dokonce jednostranný mediální obraz města), neexistující kontrola nad prací radniční koalice a "přezírání" občanů mimo období voleb, která vede k postupné apatii a nezájmu o dění ve městě.

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.