Zelení Litoměřice

4. PhDr. Lenka Simerská

  •  

Věk: 38 let

Povolání: socioložka, lektorka osobního rozvoje a koučka. 

Narodila jsem se v Táboře a vyrostla jsem díky povolání svého táty a letecké továrně Aero Vodochody v Odoleně Vodě. Do Litoměřic jsem začala jezdit v roce 2006 (když nepočítám v dětství Zahrady Čech a výpravy našeho turistického oddílu) a po narození syna jsme se sem jako rodina přesunuli. Město mě okouzlilo nejen svým duchem a velkým potenciálem, ale hlavně lidmi, které jsem tady potkala, a dnes ho považuji za svůj domov.

Vystudovala jsem sociologii na Karlově Univerzitě v Praze a v současné době působím jako nezávislá konzultantka, což mi umožňuje zúročit všechny moje dosavadní pracovní zkušenosti. Pracuji na projektech, které zpracovávají témata zlepšování podmínek trhu práce, slaďování práce a rodiny a využití skrytých lidských zdrojů. Provádím poradenství pro zaměstnavatele, evaluace, studie dopadu, sociální výzkum, firemní a organizační genderové audity a audity lidských zdrojů. Mezi organizace, se kterými spolupracuji patří např. Verité - Fair Labor Worldwide, European Institue for Gender Equality, Clean Clothes Campaign, o.s. Aperio - Společnost pro zdravé rodičovství nebo Toocan Help Úštěk.

V posledních letech se věnuji také individuálnímu poradenství zejména pro ženy. Poskytuji životní koučink, lektoruji semináře osobního rozvoje a provádím ženy cestou sebepoznání v zátěžových životních situacích. Konzultace využívají například klientky místních litoměřických projektů "Nejsem na to sama" a "První krok", zaměřených na podnikání žen a návrat na trh práce.

Mojí zálibou je komunikace, propojování lidí a sdílení myšlenek. Proto ráda facilituji workshopy, moderuji diskuse a provádím týmy a skupiny skrze procesy jako je strategické plánování, vytváření koncepcí, nastavení týmové spolupráce a utváření dohod.

Od narození syna (7) jsem se začala zajímat o nejrůznější formy moderního pojetí vzdělávání a výchovy. Dala jsem impulz vzniku sdružení rodičů Waldorfská iniciativa Litoměřice o.s., (2009), kde jsem také organizovala přednášky a vzdělávací a komunitní akce s tematikou výchovy.

Moje zájmy: Ráda se toulám se synem na kole, tvořím s dětmi všechno možné rukama, plavu v přírodních vodách, vařím, peču a vyměňuji recepty. Zajímá mě krása a umění ve všech formách, kompostovatelná architektura, permakultura a nové objevy v zákonitostech a léčení lidské psychiky. Věřím ve vývoj člověka k lepšímu, v neustálou změnu jako zákon vývoje a ve vlastní zkušenost jako motor pro změnu.

Proč kandiduji? Není mi lhostejné, jak žijeme a jakou si utváříme svými momentálními rozhodnutími budoucnost. Program Strany zelených mi dlouhodobě vyhovuje a proto jsem se rozhodla se za něj postavit v těchto komunálních volbách. 

Co nabízím? Bohaté zkušenosti s prací ve veřejném sektoru, důslednost a průhlednou komunikaci. Praxi ve vytváření efektivních partnerství a sítí. Ráda také propojuji místní úroveň s regionální a nadnárodní, protože tak se nejlépe hledají inovativní řešení.

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2017 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.