Zelení Litoměřice

Rozhovor s Janem Hrkalem: Chci město, kde se lépe žije a dýchá

  •  

Proč jste se rozhodl kandidovat?

 

Historie se opakuje. Stejně jako v roce 1990, v přelomové době, bylo potřeba mnoho věcí změnit k lepšímu tak, aby se dalo na lidi a jejich názory, na drobné lidské potřeby a kvalitu jejich života.

 

Jak to myslíte?

 

V Litoměřicích se uskutečnila celá řada velkých investičních akcí - hrad, zimní stadion, obchodní centra. Pozvedlo se centrum města, je snaha vylepšovat periferie města. Ale kašle se na názory jeho občanů, veřejná média neumožňují otevřenou diskusi ….

 

Buďte konkrétnější.

 

Jedním ze závěrů veřejné diskuse o využití bývalého pivovaru byla možnost realizace místa pro vyžití obyvatel města všech generací s malým pivovarem. Realita je jiná – radní zadali projekt na velký pivovar, pivní lázně, výstavní prostory, hotel a kongresovou turistiku.

 

Vy už jste ve vedení města v minulosti působil?

 

Ano, od roku 1990 jsem byl v zastupitelstvu, v letech 1994 – 2006 v Radě města. Mým zájmem byla vždy dobrá služba občanům bez jakýchkoliv osobních zájmů. Musím se přiznat, že jsem postupně vyhořel.

 

Co to způsobilo?

 

Nazval bych to donkichotským bojem - marností prosadit drobné věci, úspory, průhlednost, kvalitu života oproti plýtvání a megalomanství, zbytečným studiím i ne-kvalitě různých stavebních akcí.

 

A nyní, co se změnilo?

 

Myslím, že se nás u Zelených sešla dobrá parta dělných a zkušených lidí, i ve městě jsou aktivity a hnutí, které dávají naději ve změnu a zlepšení.

 

Jaké změny?

 

Dát na názory občanů (ne jenom jako), zprůhlednit hospodaření města. Každá aktivita bude pod veřejnou kontrolou již od svého vzniku – tedy občané se nebudou masírovat, že to bylo potřeba, ale sami si o to řeknou.

 

Co je Vaší prioritou?

 

O tom jsem již mluvil. Ale i můj vstup do politiky měl svůj impuls a ten trvá. Pohyb je život, to je krédo mého života. Tedy možnost pohybu ve zdravém prostředí a pokud možno pro všechny – tedy sport pro všechny. Vytvářet pro něj podmínky a přímo ho realizovat, ať finančně a materiálně nebo svoji manažerskou i cvičitelskou aktivitou.

 

Jak si představujete Litoměřice za 4 roky?

 

Jako město, kde se lépe žije a dýchá, občané se podílejí na jeho rozvoji i běžném životě, aktivně žijí a pracují v různých spolcích, kterým město pomáhá a podporuje je. A také město, kam turisté rádi zavítají a pobudou.

 

Co je k tomu potřeba?

 

Dobrá volba a shoda na cíli a prostředcích k jeho dosažení. A samozřejmě mnoho práce, dobrých nápadů a výdrž k jejich dotažení.

 

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.