Zelení Litoměřice

Město Zahrady Čech a nemá svůj farmářský trh?!

  •  

Těšili jste se, že si v sobotu vyrazíte v klidu nakoupit zeleninu od místních pěstitelů, vezmete k tomu čerstvé pečivo, sýry a mléko z blízké farmy, nějakou tu kvalitní uzeninku, vyberete z lákavých hub a možná bude i ryba, když přijdete včas? Dáte si rovnou dobrou kávu, potkáte pár známých a necháte děti proběhnout zatímco nakupujete? Smůla! Myšlenka farmářského trhu je totiž v Litoměřicích opět zabitá.

ft1Farmářské trhy výborně nastartovaly v roce 2013. Měly vysokou návštěvnost a dalo se začít stavět a zlepšovat ve spolupráci s prodejci a časem vybudovat výborné trhy podporované městem. Zvedly by kulturu nakupování, podpořily místní produkci a život ve městě. Místo rozvoje ale následoval úpadek. Termín se přesunul ze sobot na středy a zase zpátky. Následovaly výmluvy, že nejsou prodejci, přičemž šlo spíše o nevyhovující podmínky. Výsledek je, že nezůstalo nic.

ft2Litoměřická ODS na svém facebooku v odpovědi na dotaz informuje (dne 4.5.2018), že letos bude farmářské trhy pořádat pan Stanislav Koukolíček. Ten sice měl zájem o jejich pořádání, ale nakonec nenašel na městě odezvu a podporu, kterou očekával. Dle jeho slov ho odradilo také to, že paralelně byly povolovány stánky pro prodejce na náměstí, což dříve (když farmářské trhy organizovala Zahrada Čech) nebývalo zvykem. Snad dostaneme z radnice nějaké vysvětlení.

ft3V každém případě náš názor je ten, že do Litoměřic farmářské trhy patří. Město Zahrady Čech, kraj pěstitelů a šlechtitelů, Zdravé město kategorie A má přece co nabídnout. Vytvoření podmínek pro farmářské trhy vhodných pro město i prodejce je na předním místě našeho programu pro komunální volby 2018. Sbíráme zkušenosti v jiných městech s úspěšnými trhy i v zahraničí.

  

Co si myslíte vy? Pamatujete si začínající trhy z roku 2013? Navštěvovali jste je? Sledovali jste změnu a postupný úpadek? Napište nám, Váš názor nás zajímá! Psát můžete mailem, nebo na naše FB stránky

 

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.