Zelení Litoměřice

4. 10. Litoměřické medobraní

  •  

Strana zelených ve spolupráci se Základní organizací Českého svazu včelařů v Litoměřicích vás srdečně zve na první ročník Litoměřického medobraní, které se koná v sobotu 4. 10. od 14 hodin v sále Oka-mžik u čajovny Hóra.

 

Včelaři z okolí Litoměřic zde představí práci se včelami podle aktuálních trendů, různé druhy medů, vosk, propolis, pyl, oblíbenou medovinu, svíčky, i další méně známé včelí produkty či způsoby jejich využití.

 

“Chceme návštěvníkům ukázat, že med není pouhé sladidlo a Zahrada Čech není jenom ovoce a zelenina. Včely do tohoto kraje strdím oplývajícího patří odnepaměti. Med, kromě svých známých léčivých účinků, uchovává esenciální látky, díky nimž si můžeme i v zimě připomenout vůni unikátních kvetoucích luk a lesů Českého středohoří,” jak se budou moci návštěvníci sami přesvědčit ochuntávkou. “Je to vlastně takový terroir, který je třeba u vinařů velmi ceněný a vyhledávaný”, dodává Filip Horák, včelař a organizátor akce. 

 

Součástí výstavy bude i návštěvnická anketa o nelepší med, medovinu nebo obal “medového produktu” či prezentace soužití včel s člověkem v moderní době. Vybraný med té nejvyšší kvality i další produkty si návštěvníci mohou zakoupit na místě přímo od včelařů.

 

Vstup zdarma.

 

Kontakt: Filip Horák, Litoměřice (608981829; horak.f@gmail.com)

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.