Zelení Litoměřice

4.10.2014 První litoměřické MEDOBRANÍ

  •  


V sobotu 4.10. uspořádala litoměřická Strana zelených historicky první medobraní na severu Čech. Spolu se Základní organizací Českého svazu včelařů jsme přivítali více než 600 návštěvníků v sále Oka-mžik u čajovny Hóra.

 

 

“Chtěli jsme návštěvníkům ukázat, že med může mít mnoho chutí. Obzvlášť ten náš, z botanicky a klimaticky unikátního Českého středohoří,” sdělil Filip Horák, hlavní organizátor soutěže. “Letošní rok nebyl pro med vůbec příznivý, ale přesto se nám podařilo přilákat dost včelařů i návštěvníků,” dodává dále.

 


K ochutnání bylo více než 18 vzorků místních medů od osmi včelařů z blízkého okolí. Kromě toho perličky jako med s rakytníkem, šafránový med z Iránu nebo cedrový z Libanonu. Nemohla chybět ani oblíbená medovina či tajemná víčkovice, kterou si včelaři pro její lahodnou chuť a léčivé účinky často schovávají jen pro sebe.

 

 

Vybrané medy, medovinu, svíčky, keramické nádoby na med i jiné drobnosti si návštěvníci mohli rovnou zakoupit přímo od vystavovatelů. Ochutnávku medů doprovázela výstavka o životě včel, ukázka pracovních pomůcek včelaře a odborné literatury.

 


V soutěži o nejlepší med vybrali návštěvníci akátový od Hany Kubů z Křešic. Gratulujeme a těšíme se příští rok!

 

 

Videoreportáž z akce najdete zde.

 

 

 

 

Kalendář akcí

FacebookMySpaceTwitterLinkedinRSS Feed
 
Copyright © 2018 Zelení Litoměřice TEST. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.